Var med på vår resa

Scroll to content

Välkommen till Harrysfamiljen

Harrys är ett brasseri med svenska rötter. Harrys startade i Falkenberg 1993 som en av de första restaurangkedjorna i Sverige, 27 år senare är passionen för det vi gör fortfarande lika stor. 

För oss på Harrys är det av yttersta vikt att du som medarbetare trivs och mår bra på din arbetsplats samt att du får rätt förutsättningar för att utvecklas i din yrkesroll. Du som anställd är vår absolut viktigaste varumärkesbärare. 

På Harrys brinner vi för mötet med gästen, vår vällagad mat och för att göra våra gästers vardag lite roligare. Vi jobbar med en gemensam värdegrund där ansvar, glädje och driv är våra ledord.

Vi vill gärna ha dig med på vår resa, se våra lediga  jobb eller connecta med oss för att hålla dig uppdaterade om kommande möjligheter och lediga tjänster.


Varför jobba hos oss?

Förutom att vi har ett starkt varumärke, spännande framtidsplaner och fantastiskt roligt på jobbet har vi även bra förmåner.

  • ✔️ Kollektivavtal

    Alla våra restauranger är anslutna till Visitas kollektivavtal.

  • 📚 Kompetensutveckling

    Harrys Akademin är vårt interna utbildningsprogram där vi kontinuerligt erbjuder utbildningar inom allt från mat och dryck till service och ledarskap.

  • ❤️ Vänner i världsklass

    Men kollegor från norr till söder skapar du kontakter och vänner för livet.

Hittar du inget jobb som passar? Connecta med oss! 👋

Möt några av våra fantastiska medarbetare 👋

Jag jobbar i restaurang för att jag gillar att jobba i högt tempo och träffa nya människor dagligen och även att få vara en del av den familj som Harrys har blivit för mig.

Linus Hansén Västervik

Jag älskar att jobba på Harrys för gemenskapen, att träffa underbara gäster och för att ha många bollar i luften samtidigt.

Nathalie Jacobsson Stenungsund

Att få utvecklas både yrkesmässigt och som person av alla erfarenheter och gästmöten, samt att se när mina kollegor utvecklas är vad som håller mitt driv levande för restaurangyrket.

Rebecca Andersson Uddevalla

Östra Larmgatan 16
411 08 Göteborg Vägbeskrivning info@harrys.se 031-771 84 80

Eksjö

Norra Storgatan 26C
575 32 Eksjö Vägbeskrivning eksjo@harrys.se 0381-401 00

Falkenberg

Hotellgatan 1
311 31 Falkenberg Vägbeskrivning falkenberg@harrys.se 0346-888555

Gävle

Drottninggatan 23
803 11 Gävle Vägbeskrivning gavle@harrys.se 026–10 06 06

Göteborg

Östra Larmgatan 16
411 08 Göteborg Vägbeskrivning goteborg@harrys.se 031-13 33 26

Halmstad

Storgatan 22
302 43 Halmstad Vägbeskrivning halmstad@harrys.se 035-10 55 95

Jönköping

Brunnsgatan 13
553 17 Jönköping Vägbeskrivning jonkoping@harrys.se 036 - 71 94 80

Kalmar

Norra Långgatan 7
392 32 Kalmar Vägbeskrivning kalmar@harrys.se 0480 - 42 42 30

Köping

Torggatan 12
731 32 Köping Vägbeskrivning koping@harrys.se 0221-104 24

Linköping

Ågatan 43
582 22 Linköping Vägbeskrivning linkoping@harrys.se 013-13 33 90

Ljungby

Stora Torget 1
341 30 Ljungby Vägbeskrivning ljungby@harrys.se 0372-135 60

Ljungby

Stora Torget 1
341 30 Ljungby Vägbeskrivning ljungby@harrys.se 0372-135 60

Motala

Prästgatan 8
591 30 Motala Vägbeskrivning motala@harrys.se 0141-10 57 00

Motala

Prästgatan 8
591 30 Motala Vägbeskrivning motala@harrys.se 0141-10 57 00

Norrköping

Holmbrogränden 1
602 21 Norrköping Vägbeskrivning norrkoping@harrys.se 0705-39 29 30

Norrtälje

Lilla Brogatan 2
761 30 Norrtälje Vägbeskrivning norrtalje@harrys.se 0176-199 00

Stenungsund

Västra KÖPMANSGATAN 32
444 30 Stenungsund Vägbeskrivning stenungsund@harrys.se 0303-810 50

Sälen

SÄLFJÄLLSTORGET 3
780 67 Sälen Vägbeskrivning salen@harrys.se 0702-29 11 48

Uddevalla

Kålgårdsbergsgatan 8
451 30 Uddevalla Vägbeskrivning uddevalla@harrys.se 0522-395 99

Ullared

Danska vägen 7
310 60 Ullared Vägbeskrivning ullared@harrys.se 0346–300 10

Umeå

Renmarkstorget 6
903 26 Umeå Vägbeskrivning umea@harrys.se 090-14 53 60

Uppsala

Dragarbrunnsgatan 39
753 20 Uppsala Vägbeskrivning uppsala@harrys.se 018- 13 35 55

Varberg

Kungsgatan 18
432 41 Varberg Vägbeskrivning varberg@harrys.se 0340-872 85

Värnamo

Storgatsbacken 19
331 30 Värnamo Vägbeskrivning varnamo@harrys.se 0370 - 498 00

Västervik

Fiskaretorget 2
593 30 Västervik Vägbeskrivning

Ystad

Österleden 19
271 42 Ystad Vägbeskrivning ystad@harrys.se 0411-22 01 21

Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor